top of page

Sürdürebilirlik

Sürdürebilirlik

Eğitimlerimiz

Eğitim Yönetimi

Seven Security eğitimin önemini Özel Güvenlik Görevlilerimiz, görevlerine başlamadan önce ve görev süresince periyodik olarak SEVEN SECURITY tarafından yayımlanan Yıllık Eğitim Planına uygun şekilde eğitime tabi tutulmaktadır. Öncelikle iş başı eğitimi kapsamında, personele seviye tespit ölçümleme sınavı yapılmaktadır. Verilecek olan eğitim, bu seviye tespit sınav sonucuna göre belirlenmektedir. Planlı eğitim programında psikodrama ve uygulamalı eğitimlere ağırlık verilmektedir. Uygulamalı eğitimler sonrası personele eğitim çıkışı seviye tespit sınavı uygulanıp, çıkan sonuca göre geri besleme veya tamamlayıcı eğitimler planlanmaktadır. Planlanan eğitim programında; etkinlik ölçümlemeleri yapılmakta, özel istatistikler ve raporlamalar dönemsel olarak müşteri grupları ile paylaşılmaktadır. Eğitimler sonrası başarı gösteren personele onaylı SEVEN GÜVENLİK EĞİTİM KATILIM SERTİFİKASI verilmektedir.

Özel Güvenlikte Eğitimin Önemi

Seven Security de eğitim yönetimi,  yaşamın her alanında olduğu gibi Güvenlik Sektöründe de çok büyük önem arz etmektedir. Bir kişi Özel Güvenlik ile ilgili bir alanda çalışacaksa veya iş sahibi olacaksa, mutlaka Özel Güvenlik Eğitim Birimlerinden ve çalıştığı projenin eğiticisinden eğitim almak zorundadır. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun gereği uyulması gereken kurallar vardır ve bu kurallar, yerine getirilmediğinde kişi haklarını engelleyici cezalar ve yüksek meblağlarda parasal yükümlülükler ihtiva etmektedir. Bunu yanı sıra çalışırken kullanılması gereken özel birtakım cihazlar, elektronik aletler, jop, kelepçe gibi ekipmanlar bulunmaktadır ve kişi bunları nasıl kullanacağını bilmezse, sonuçları hem yasal, hem de fiziksel boyutta problemler yaşayabilir ve yaşatabilir. Kişi Hakları önemlidir, bir olaya veya bir kişiye güvenlik boyutunda müdahale ederken anayasal bir suç işlendiğinde, ağır yaptırımlarla karşılaşılabilmektedir. 

Eğitim her zaman ve her yerde yapılabilir, zaman mefhumu yoktur. Önemli olan kişinin kendini eğitip geliştirebilmesidir. 
 

C90A6008.jpg

Görev Tanımları

Özel Güvenlik.png

Özel Güvenlik Hukuku 5188 S.K.

2.jpg

Etkili İletişim

Stres Yönetimi.png

Stres Yönetimi

4.jpg

Güvenlik Sistemleri

İstibarat.png

İstihbarat

6.jpg

Raporlama Teknikleri

Şüphe.png

Şüphe

8.jpg

Olay Yeri Koruma

9.jpg

Risk ve Farkındalık

Terörizm.png

Terörizm

Acil Kod Uygulamaları.png

Acil Kod Uygulamaları

bottom of page